logo Studio Harmonie Kuřim

Studio zdraví Harmonie

Telefon: 732 764 533
E-mail:

Adresa studia:
Vrchlického 436, 644 34 Kuřim

IČO: 65345321

Meditace na srdeční čakru a spojení s svou duší

 

se bude konat 5.2.2021 ve Studiu Zdraví. Čas bude zájemcům upřesněn,

Doba trvání asi 30 min.Vstupné dobrovolné.

Těšíme se na vás

Meditace


CO MNĚ PŘIVEDLO K UMĚNÍ MEDITOVAT?

Meditace je totiž uměním, které nám tady na „západě“ není zcela přirozené.

Mne přivedla k meditaci moje „neklidná mysl“ a snaha se pomocí tohoto umění spojit se sama se sebou – tedy se svým vnitřním Já, se svým vyšším Já – jednoduše se svým celým potenciálem a tím uzdravovat sama sebe, svůj život.

 Nebylo to vůbec jednoduché zklidnit svoji mysl, zpočátku byť jen třeba na 1 minutu.

Ale postupně jsem se „vytrénovala“ do toho posvátného klidu a míru. Můj život se stal celkově spokojenější a smysluplnější a moje tělo i duše zdravější. Tak se různým meditačním technikám věnuji dodnes a mnohé předávám na svých seminářích ostatním hledajícím.

CO VLASTNĚ MEDITACE JE?

Jsou 3 cesty, které vedou k pravdě, k vyššímu VĚDOMÍ a tedy k navýšení svého celkového potenciálu. Jsou to A/ MEDITACE   B/ KONCENTRACE   C/ KONTEMPLACE

A/ MEDITACE je spojena s pravou hemisférou našeho mozku

 Je pasivním uměním, při kterém se stáváme prostě jen pozorovateli všeho dění, všech věcí, myšlenek pocitů, přesně tak, jak jsou. Prohlubováním meditativního stavu přirozeně přichází vnitřní jasnost a nadhled a porozumění.

B/ KONCENTRACE je cestou úsilí, spojena s levou hemisférou.

Kdy se snažíme svým srdcem, myslí i duší znovu spojit své vnitřní bytí se svou vyšší přirozeností. Je více aktivní, než předchozí meditace. Jedná se často o tzv. řízenou meditaci,

kdy vás někdo provází krůček po krůčku k cíli.

C/ KONTEMPLACE se nachází mezi těmito dvěma způsoby a využívá jak koncentraci, tak i meditaci. Dochází při ní k propojení obou hemisfér. Jde o rozjímání bez úsilí a napětí.

Nejčastěji jde o rozjímání sám nad sebou, nad svými činy a životními postoji

Všechny tyto 3 cesty, jakkoli se mohou propojovat, nám přináší také sebepoznání a to by ve výsledku mělo vést k tomu – STÁT SE LEPŠÍM ČLOVĚKEM. Poznáme to tak, že SAMI JSME SE SEBOU VÍCE SPOKOJENI i svět kolem nás stává shovívavějším, mírumilovnějším, krásnějším a hodným žití ve své vnitřní radosti.

Když se těmto technikám věnujeme pravidelně, poznáme to především na svém okolí. Jak se k nám chovají naši blízcí a přátelé i ostatní lidé, je jen odrazem toho, jakých kvalit jsme již

sami v tomto životě dosáhli.

PROCES MEDITACE

Nejdříve je třeba se rozhodnout, že to chci, že to potřebuji…

Pokud budete meditovat pravidelně, tak si najít svoje klidné místečko doma, kde nebudete ničím

rušeni. Můžete si pustit uklidňující hudbu a třeba i zapálit svíčku. Před meditací je třeba provést relaxaci, tzn. uvést do klidu nejdříve svůj dech a pak postupně celé svoje tělo. Až je tělo zcela uvolněné, koncentrujte se na své myšlenky. Myšlenky nechte jen volně procházet a nevěnujte jim žádnou pozornost. Je vhodné postupně dosáhnout stavu zcela bez myšlenek, pokud se chceme věnovat právě meditaci. V tomto tichu se soustředit jen na svůj dech, tak dlouho, jak vám to bude příjemné. To je jen začátek.

Tady si můžete poslechnout takovou „ochutnávku" řízené meditace. Řízená meditace je pro začátečníky nejvhodnější. Také se můžete zúčastnit pravidelných meditací v kruhu stejně naladěných lidiček, jako to míváme tady ve Studiu. Při kolektivní meditaci se i vaše Síla a koncentrace násobí.

Přeji vám při vašem spočinutí v klidu, dosáhnutí skutečné meditace.